Decembrie

10:00-16:00 Test
16:00-18:00 Muzică de fundal. Animatori
18:00-18:20 Deschiderea oficială a tîrgului
18:20-20:00 Concert festiv -colectivele Etno-folclorice Fluieraș,Ethno Republic
10:00-11:00
11:00-13:00 Muzică de fundal.
13:00-14:00 Fanfara ”Ciocîrlia”, Ștefan-Vodă
14:00-15:00 Concert -Colective etno-folclorice din Ocnița
15:00-16:00 Concert-Colective etno-folclorice din Ștefan-Vodă
16:00-17:00 Muzică de fundal
17:00-18:00 Animatori
18:00-19:30 Concert-Colectiv etno- folcloric Surorile Osoianu, Plăieșii
Program pentru copii
11:00 Școala de tip internat pentru copii orfani și rămași fără îngrijirea părinților,s. Cărpineni, r. Hîncești (21 copii)
13:00 Școala de tip internat pentru copii orfani și rămași fără îngrijirea părinților, or.Ceadîr-Lunga (50 copii)
10:00-11:00
11:00-13:00 Muzică de fundal
13:00-14:00 Fanfara” Dumbrava” or.Șoldănești
14:00-15:00 Concert -Colectiv etno-folcloric din Edineț
15:00-16:00 Concert -Colectiv etno-folcloric din Cahul
16:00-17:00 Muzică de fundal
17:00-18:00 Animatori
18:00-19:00 Concert- Formația Tharmis
Program pentru copii
11:00 Școala de tip internat pentru copii orfani și rămași fără îngrijirea părinților, s.Cărpineni r.Hîncești (20 copii)
14:00 Școala de tip internat pentru copii orfani și rămași fără îngrijirea părinților, or. Strășeni (20 copii)
10:00-16:00 Muzică de fundal
16:00-17:00 Concert-Colectiv etno-folcloric din Dondușeni
17:00-19:00 Moderatori, animatori, tombola de premii de la sponsorii Tîrgului
Program pentru copii
11:00 Școala-internat auxiliară, s. Bulboaca, r. Anenii Noi (56 copii)
14:00 Școala de tip internat pentru copii orfani și rămași fără îngrijirea părinților, or. Strășeni (20 copii)
10:00-16:00 Muzică de fundal
16:00-17:00 Concert – Ansamblul etno-folcloric din Rîșcani
17:00-19:00 Moderatori, animatori, tombola de premii de la sponsorii Tîrgului
Program pentru copii
11:00 Școala-internat specială pentru copii hipoacuzici, s. Hîrbovăț, r. Călărași (37 copii)
12:00 Școala-internat specială pentru copii surzi și hipoacuzici,or. Cahul (27 copii)
Școala-internat auxiliară, or. Congaz (45 copii)
13:00
14:00 Școala-internat specială pentru copii cu restanțe poliomelită și paralizie cerebrală or. Hîncești (25 copii)
10:00-16:00 Muzică de fundal
16:00-17:00 Concert-Colectivul etno-folcloric din Drochia
17:00-19:00 Moderatori, animatori, tombola de premii de la sponsorii Tîrgului
Program pentru copii
10:00 Școala de tip internat pentru copii orfani și rămași fără îngrijirea părinților or. Tighina (15 copii)
11:00 Complexul-Pilot de Pedagogie curativă “Orfeu” (70 copii)
12:00 Școala auxiliară internat nr. 5 (45 copii)
13:00 Școala auxiliară internat nr. 6 (15 copii)
14:00 Liceul tehnologic pentru copii cu vedere slabă, mun. Chișinău (40 copii)
15:00
10:00-16:00 Muzică de fundal
16:00-17:00 Concert- Colectivul etno-folcloric din Soroca
17:00-19:00 Moderatori, animatori, tombola de premii de la sponsorii Tîrgului
Program pentru copii
10:00 Școala de tip internat pentru copii orfani și rămași fără îngrijirea părinților, or. Tighina (10 copii)
11:00 Şcoala – internat auxiliară, mun. Bălți (15 copii)
Şcoala – internat specială p/u copii orbi şi slab văzători, mun. Bălţi (37 copii)
14:00 Liceul tehnologic pentru copii cu vedere slabă, mun. Chișinău (41 copii)
10:00-11:00
11:00-13:00 Muzică de fundal
13:00-14:00 Fanfara școlii de arte Poleacov, mun. Chișinău
14:00-15:00 Concert-olectivul etno-folcloric din Vulcănești
15:00-16:00 Concert- Colectivul etno-folcloric din Glodeni
16:00-17:00 Muzică de fundal
17:00-18:00 Animatori
18:00-19:00 Concert – Ionel Istrati, formația Brio Sonores
Program pentru copii
10:00 Gimnaziul-internat nr. 3 (46 copii)
14:00 Școala auxiliară nr. 7 (55 copii)
10:00-11:00 Centrul republican pentru copii și tineret “Artico”
11:00-13:00 Muzică de fundal
13:00-14:00 Fanfara, s. Vertiujeni, r. Florești
14:00-15:00 Concert- Colectivul etno-folcloric din Taraclia
15:00-16:00 Concert- Colectivul etno-folcloric din Florești
16:00-17:00 Muzică de fundal
17:00-18:00 Animatori
18:00-19:00 Concert – Anișoara Puică, Vitalie Dani
Program pentru copii
10:00 Gimnaziul-internat nr. 3 (46 copii)
12:00 Școala specială pentru copii hipoacuzici și surditate tardivă nr. 12, mun. Chișinău (47 copii)
13:00
10:00-11:00 Colectivul artistic “Ghiocel”
11.30-13.00 Muzică de fundal
13.00-14:00 Fanfara s. Măgdăcești, r. Criuleni
14:00-15:00 Concert- Colectivul etno-folcloric din Leova
15:00-17:00 Muzică de fundal
17:00-18:00 Animatori
18:00-19:00 Concert – Valy Boghean
Program pentru copii
10:00 Gimnaziul-internat nr. 3 (46 copii)
12:00 Școala specială pentru copiii hipoacuzici și surditate tardivă nr. 12, mun. Chișinău (46 copii)
10:00-11:00 Centrul republican pentru copii și tineret “Artico”
11:00-13:00 Muzică de fundal
13:00-14:00 Fanfara Ministerul Apărării
14:00-17:00 Muzică de fundal
17:00-18:00 Animatori
18:00-19:30 Concert – Adrian Ursu
Program pentru copii
10:00 Gimnaziul-internat nr. 3 (46 copii)
10:00-16:00 Muzică de fundal
16:00-18:00 Concert-Colective etno-folclorice din Comrat / Căușeni
18:00 Moderatori, animatori, tombola de premii de la sponsorii Tîrgului
Program pentru copii
9:40 L.T. ”Mihai Eminescu”, Dubăsari (52 copii)
9:45 L.T. ”Alexandru cel Bun”, Tighina (50 copii)
9:45 L.T. ”Alexandru cel Bun”, Tighina (31 copii)
10:00 L.T. ”Lucian Blaga”, Tiraspol (33 copii)
10:00 L.T. ”Evrica”, Rîbnița (22 copii)
10:00 Gimnaziul Corjova (15 copii)
10:00 Gimnaziul Roghi (28 copii)
12:00 Vizionarea spectacolului “Elefantul curios”, Teatrul “Licurici”
12:00 L.T. ”Mihai Eminescu”, Dubăsari (42 copii) / L.T. ”Ștefan cel Mare și Sfînt”, Grigoriopol (48 copii)
10:00-16:00 Muzică de fundal
16:00-18:00 Concert- Colective etno-folclorice din Ceadîr-Lunga /Cimișlia
18:00 Moderatori, animatori, tombola de premii de la sponsorii Tîrgului
Program pentru copii
10:00 L.T. ”Evrica”, Rîbnița (50 copii)
10:30 L.T. ”Evrica”, Rîbnița (30 copii)
11:00 L.T. ”Lucian Blaga”, Tiraspol (33 copii)
11:30 L.T. ”Mihai Eminescu”, Dubăsari (42 copii)
12:00 L.T. ”Mihai Eminescu”, Dubăsari (52 copii)
12:30 Gimnaziul Corjova (15 copii)
13:00 L.T. ”Alexandru cel Bun”, Tighina (50 copii)
13:30 L.T. ”Alexandru cel Bun”, Tighina (31 copii)
10:00-16:00 Muzică de fundal
16:00-17:00 Concert- Colectivul etno-folcloric din Fălești
17:00-19:00 Moderatori, animatori, tombola de premii de la sponsorii Tîrgului
Program pentru copii
10:00 L.T. ”Lucian Blaga”, Tiraspol (36 copii)
10:20 L.T. ”Mihai Eminescu”, Dubăsari (28 copii)
10:40 L.T. ”Mihai Eminescu”, Dubăsari (31 copii)
11:00 L.T. ”Mihai Eminescu”, Dubăsari (42 copii)
11:30 Gimnaziul Roghi (21 copii)
12:00 L.T. ”Alexandru cel Bun”, Tighina (50 copii)
12:30 L.T. ”Alexandru cel Bun”, Tighina (47 copii)
13:00 L.T. ”Ștefan cel Mare și Sfînt”, Grigoriopol (49 copii)
13:30 Gimnaziul Corjova (15 copii)
14:00 Gimnaziul Grigore Vieru din or. Edineț (30 copii)
10:00-11:00 Centrul republican pentru copii și tineret “Artico”
11:00-13:00 Muzică de fundal
13:00-14:00 Fanfara s.Slobodzia Dușca r.Criuleni
14:00-15:00 Concert-Colectivul etno-folcloric din Sîngerei
15:00-17:00 Muzică de fundal
17:00-18:00 Animatori
18:00-19:00 Concert-Gîndul Mîței
Program pentru copii
10:00 L.T. ”Alexandru cel Bun”, Tighina (50 copii)
10:30 L.T. ”Alexandru cel Bun”, Tighina (31 copii)
11:00 L.T. ”Evrica”, Rîbnița (59 copii)
11:30 Gimnaziul Corjova (15 copii)
12:00 L.T. ”Ștefan cel Mare și Sfînt”, Grigoriopol (49 copii)
12:30 L.T. ”Lucian Blaga”, Tiraspol (33 copii)
13:00 L.T. ”Mihai Eminescu”, Dubăsari (42 copii)
13:30 L.T. ”Mihai Eminescu”, Dubăsari (36 copii)
10:00-11:00 Centrul republican pentru copii și tineret “Artico”
11:00-13:00 Muzică de fundal
13:00-14:00 Fanfara „A. Suruceanu” din Orhei
14:00-15:00 Concert- Colectivul etno-folcloric din Bălți
15:00-17:00 Muzică de fundal
17:00-18:00 Animatori
18:00-19:00 Concert-Catharsis, Costi Burlacu&Corina Țăpeș

Ianuarie

11:00-17:00 Muzică de fundal
17:00 Animatori
18:00-19:00 Concert
10:00-16:00 Muzică de fundal
16:00-18:00 Concert- Colectivul etno-folcloric din Briceni /Ialoveni
18:00-19:00 Moderatori, animatori, tombola de premii de la sponsorii Tîrgului
Program pentru copii
11:00 L.T. ”Alexandru cel Bun”, Tighina (49 copii)
11:30 L.T. ”Alexandru cel Bun”, Tighina (46 copii)
10:00-16:00 Muzică de fundal
16:00-18:00 Concert- Colectivul etno-folcloric din Cantemir / Rezina
18:00-19:00 Moderatori, animatori, tombola de premii de la sponsorii Tîrgului
10:00-16:00 Muzică de fundal
16:00-17:00 Concert- Colectivul etno-folcloric din Orhei
17:00-19:00 Moderatori, animatori, tombola de premii de la sponsorii Tîrgului
10.00-11:00
11:00-13:00 Muzică de fundal
13:00-14:00 Fanfara „Vasile Amarfii” din Nisporeni
14:00-15:00 Concert- Colectivul etno-folcloric din Șoldănești
15:00-17:00 Muzică de fundal
17:00-18:00 Animatori
18:00-19:00 Concert-Geta Burlacu, Aurel Chirtoaca
10:00-11:00
11:00-13:00 Muzică de fundal
13:00-14:00 Fanfara satului Hîrbovăț r. Anenii Noi
14:00-15:00 Concert- Colectivul etno-folcloric din Basarabeasca
15:00-16:00 Concert- Colectivul etno-folcloric din Anenii Noi
16:00-17:00 Muzică de fundal
17:00-18:00 Animatori
18:00-19:00 Concert-Iurie Sadovnic, formația Noroc
11:00-13:00 Muzică de fundal
13:00-14:00 Fanfara Poliției de Frontieră
14:00-17:00 Muzică de fundal
17:00-18:00 Animatori
18:00-19:00 Concert-Orchestra Mugurel, Ion Paladi
10:00-11:00 Evoluarea artiștilor de circ
13:00 Muzică de fundal
13:00-14:00 Fanfara Trupelor de Carabinieri
14:00-15:00 Concert- Colectivul etno-folcloric din Ungheni
15:00-17:00 Muzică de fundal
17:00-18:00 Animatori
18:00-19:00 Concert-formațiile 7 Klase, Akord
10:00-16:00 Muzică de fundal
16:00-17:00 Concert- Colectivul etno-folcloric din Telenești
17:00-19:00 Moderatori, animatori, tombola de premii de la sponsorii Tîrgului
10:00-16:00 Muzică de fundal
16:00-17:00 Concert- Colectivul etno-folcloric din Criuleni
17:00-19:00 Moderatori, animatori, tombola de premii de la sponsorii Tîrgului
10:00-16:00 Muzică de fundal
16:00-17:00 Concert- Colectivul etno-folcloric din Călărași
17:00-19:00 Moderatori, animatori, tombola de premii de la sponsorii Tîrgului
10:00-11:00
11:00-13:00 Muzică de fundal
13:00-14:00 Fanfara Școlii de Arte Poleacov, mun. Chișinău
14:00-15:00 Concert- Colectivul etno-folcloric din Nisporeni
15:00-17:00 Muzică de fundal
17:00-18:00 Animatori
18:00-19:00 Concert-formațiile Sun Stroke Project și Doredos
10:00-11:00 Centrul republican pentru copii și tineret “Artico”
11:00-13:00 Muzică de fundal
13:00-14:00 Fanfara „I. Crasnopolschi” din Ialoveni
14:00-15:00 Concert- Colectivul etno-folcloric din Strășeni
15:00-16:00 Muzică de fundal
17:00-18:00 Animatori
18:00-19.00 Concert-Igor Cuciuc și Olia Tira
10:00-11:00
11:00-13:00 Muzică de fundal
13:00-14:00 Fanfara „Gh. Ticu” s. Holercani, r. Dubăsari
14:00-15:00 Concert- Colectivul etno-folcloric din Dubăsari
15:00-16:00 Concert- Colectivul etno-folcloric din Hîncești
16:00-17:00 Muzică de fundal
17:00-18:00 Animatori
18:00-18:20 Închiderea oficială a Tîrgului
18:20-20:00 Concert-toți interperții / Tombolă